Wednesday, June 15, 2011

2011 Coed Soccer League schedule


TEAMS, ROSTERS

There are 209 players and 10 teams, up from 154 players and 8 teams last year. Each team plays each Wednesday.

#1—Chatham Baker, captain, color Azalea Pink: Andrew Church, Rob King, Alex Crea, Juan Carlos, Dan VandenHeuvel, Pat Pope, Joe Southers, Eric Duchek, Josh Bowman, Eric Anderson, Salvador Otero, Andy Gilbert, Pedro Gonzalez, Kelly Thees, Angela Wahl, Kristin Cheatwood, Melissa Keegan, Jaclyn Urbank, Rosa Quispe and Giana Fajardo (21 players).

#2—Casey Kelly/Tate Mills, captains, Lime Green: Hannes Thum, Blake Jenson, Shaun Kelly, Oscar Hidalgo, Daymon Gray, Drew Daly, Reggie Crist, David Anderson, Curt Martin, Jerry Englert, Todd Kaplan, Graham Sours, Jose Almaras, Erika Connelly, Laura Crist, Tami Harrison, Kipp Mills, Kelsey Murray and Abby Siebert (21).

#3—Casey Finegan, captain, White: Frank Stanton, Chris Mallory, Ted Dankanyin, Scott Phelan, Anthony Fioreti, Edward Sawicz, Brent Van Bueren, Tony Gray, Kevin McCann, John Hayes, John Lazo, Tyler Chandler, Isa Floden, Alexander MacMillan, Jen King, Maureen Thomas, Cara Shumate, Victoria Trotta, Abby Harris and Jenny Kronoke (21).

#4—Charlotte Gourlay, captain, Purple Haze: Florin Fleischer, Adrian Briciu, Calin Briciu, James Young, Cory Rutkowski, Carl Rixon Jr., Kyle Livingston, Thayne Rolf, Jason Haase, Ed Grant, Dwight Cole, Dustin Rutkowski, Omar Marquez, Siobhan Sutton, Kate Elgee, Danielle Travis, Nicole Campbell, Lindsay Wilson, Rachael Porker and Suzanne Donaguey (21).

#5—Steve Dondero, captain, Sapphire Blue: Jack Gilligan, Rian Timmons, Charles Friedman, Erik Fagerstrom, Jon Riley, Dean Holter, Chase Marston, Travis Jones, JT Smith, Raymundo Aquino, Dan Gilmore, Carlos Garcia, Randall Kemp, Susan Butler, Lynn Chaldu, Sara Schroeder, Heather Charimond, Lisa Grau, Georgie Montgomery and Linda Bogdanora (21).

#6—Casey Hanrahan/Craig Maxwell, captains, Tangerine: Ben Stahl, Selvin Hernandez, Jess Kiesel, David Bien, Dominick Conti, Lincoln McNutty, Fred Beguin, Teofilo Leon, Max Kwok, Chad Martin, Ciro Lima, Daniel Sundali, Rian Ervin, Sara Berman, Kacie Femling, Kristen Woodcock, Hannah Young, Jennifer Geny and Heidi Anderson (21).

#7—Eric Hall, captain, Daisy Yellow: Mark Bucknall, John Campbell, Michael Kunz, Tanner Flanigan, Greg VanDerMeulen, Jason Southward, Kyle Westmoreland, Daniel Leeds, Gary Leeds, Clint Kelly, Terry Diamond, Brian VanderWyst, William Spiller, Jasmine Campbell, Shannon Allen, Jess Flower, Caren Harris, Hailey Schlemlein and Sandy Letzing (20).

#8—Hunter Storey, captain, Olive Green: Brian Ros, Josh Glick, Tim Graves, Adam Tanous, Kenny Morrell, Biche Rudigoz, Slater Storey, Clif Neely, Kevin Bracken, Jack Bates, Josich Rosser, Parker Smith, Gina Thomas, Jenni Conrad, Annie Pokorny, Carrie Heagney, Margii Driscoll, Jessi Bond, Frank Fiaschetti and Katherine Welch (21).

#9—Brian Tierney, captain, Cherry Red: Erik Lisk, Peter Stevenson, Josh Stanek, William Silva, Steve Durkin, Matt Hansen, Ian Jameson, Will Young, David O'Donnell, Spencer Cordovano, Steve Scott, Don Baker, Galen Webster, Julie Youngblood, Molly Wyler, Jessica Martens, Kerry McCarthy, Mollie Parker, Sarah Hayden and Kathryn Smith (20).

#10—Mike Stevens, captain, Sky Blue: Greg Gvozdas, Mikey Sinnott, Matt Fishman, Josh Keefer, Mitma Jucio, Brian Burnett, Jon Gilmour, Ben Pettit, Chase Gouley, Paul Holle, Jose Cruz, Graham Sours, Ray Gadd, Naomi Goldberg, Brandiers Sample, Kyle Coshow, Jessie Gouley, Liza McGeachin, Charlotte Chadwick and Kelsey Clark (21).

SEASON SCHEDULE (in general, each team scheduled for 10 games, playing each team once, and one team twice)

Games on the Atkinson Park lower and upper fields in Ketchum; at the Wood River High School practice field in Hailey (across from the high school); and at the Sagewillow Farms (Community School) fields in Elkhorn.

WEDNESDAY, JUNE 15

5:30 p.m. #4 Gourlay vs. #10 Stevens—Ketchum lower

5:30 p.m. #1 Baker vs. #3 Finegan—Sagewillow lower

5:30 p.m. #2 Kelly/Mills vs. #9 Tierney—Sagewillow upper

7:00 p.m. #5 Dondero vs. #8 Storey—Ketchum lower

7:00 p.m. #6 Hanrahan/Maxwell vs. #7 Hall—Sagewillow lower

WEDNESDAY, JUNE 22

5:30 p.m. #8 Storey vs. #7 Hall—Ketchum lower

5:30 p.m. #9 Tierney vs. #4 Gourlay—Sagewillow lower

5:30 p.m. #3 Finegan vs. #6 Hanrahan/Maxwell—Sagewillow upper

7:00 p.m. #2 Kelly/Mills vs. #1 Baker—Ketchum lower

7:00 p.m. #10 Stevens vs. #5 Dondero—Sagewillow lower

WEDNESDAY, JUNE 29

5:30 p.m. #1 Baker vs. #6 Hanrahan/Maxwell—Ketchum lower

5:30 p.m. #5 Dondero vs. #7 Hall—Sagewillow lower

5:30 p.m. #8 Storey vs. #2 Kelly/Mills—Sagewillow upper

7:00 p.m. #10 Stevens vs. #9 Tierney—Ketchum lower

7:00 p.m. #4 Gourlay vs. #3 Finegan—Sagewillow lower

WEDNESDAY, JULY 6 (note different sites and game times for next 4 weeks)

5:30 p.m. #7 Hall vs. #9 Tierney—Ketchum lower

5:30 p.m. #4 Gourlay vs. #1 Baker—Sagewillow lower

5:45 p.m. #6 Hanrahan/Maxwell vs. #8 Storey—WRHS

7:00 p.m. #3 Finegan vs. #10 Stevens—Ketchum lower

7:15 p.m. #5 Dondero vs. #2 Kelly/Mills—WRHS

WEDNESDAY, JULY 13

5:30 p.m. #5 Dondero vs. #4 Gourlay—Ketchum lower

5:30 p.m. #7 Hall vs. #3 Finegan—Sagewillow lower

5:45 p.m. #2 Kelly/Mills vs. #10 Stevens—WRHS

7:00 p.m. #9 Tierney vs. #6 Hanrahan/Maxwell—Ketchum lower

7:15 p.m. #1 Baker vs. #8 Storey—WRHS

WEDNESDAY, JULY 20

5:30 p.m. #6 Hanrahan/Maxwell vs. #2 Kelly/Mills—Ketchum lower

5:30 p.m. #10 Stevens vs. #1 Baker—Sagewillow lower

5:45 p.m. #3 Finegan vs. #5 Dondero—WRHS

7:00 p.m. #4 Gourlay vs. #7 Hall—Ketchum lower

7:15 p.m. #9 Tierney vs. #8 Storey—WRHS

WEDNESDAY, JULY 27

5:30 p.m. #8 Storey vs. #10 Stevens—Ketchum lower

5:30 p.m. #9 Tierney vs. #5 Dondero—Sagewillow lower

5:45 p.m. #1 Baker vs. #7 Hall—WRHS

7:00 p.m. #6 Hanrahan/Maxwell vs. #4 Gourlay—Ketchum lower

7:15 p.m. #2 Kelly/Mills vs. #3 Finegan—WRHS

WEDNESDAY, AUGUST 3 (season picnic at Atkinson Park)

5:30 p.m. #3 Finegan vs. #8 Storey—Ketchum lower

5:30 p.m. #4 Gourlay vs. #2 Kelly/Mills—Ketchum upper

5:30 p.m. #5 Dondero vs. #6 Hanrahan/Maxwell—Sagewillow lower

7:00 p.m. #1 Baker vs. #9 Tierney—Ketchum lower

7:00 p.m. #10 Stevens vs. #7 Hall—Ketchum upper

WEDNESDAY, AUGUST 10 (note different field locations)

5:30 p.m. #3 Finegan vs. #9 Tierney—Ketchum upper

5:30 p.m. #7 Hall vs. #2 Kelly/Mills—Sagewillow lower

7:00 p.m. #5 Dondero vs. #1 Baker—Ketchum upper

7:00 p.m. #10 Stevens vs. #6 Hanrahan/Maxwell—Sagewillow lower

7:00 p.m. #8 Storey vs. #4 Gourlay—Sagewillow upper

WEDNESDAY, AUGUST 17 (final games of the season)

5:30 p.m. #4 Gourlay vs. #10 Stevens—Ketchum lower

5:30 p.m. #1 Baker vs. #3 Finegan—Ketchum upper

7:00 p.m. #2 Kelly/Mills vs. #9 Tierney—Sagewillow lower

7:00 p.m. #5 Dondero vs. #8 Storey—Ketchum lower

7:00 p.m. #6 Hanrahan/Maxwell vs. #7 Hall—Ketchum upper




 Local Weather 
Search archives:


Copyright © 2019 Express Publishing Inc.   Terms of Use   Privacy Policy
All Rights reserved. Reproduction in whole or in part in any form or medium without express written permission of Express Publishing Inc. is prohibited. 

The Idaho Mountain Express is distributed free to residents and guests throughout the Sun Valley, Idaho resort area community. Subscribers to the Idaho Mountain Express will read these stories and others in this week's issue.