Wednesday, June 9, 2010

2010 Coed Soccer League schedule


TEAMS, ROSTERS

There are 146 players in this year's league. Each teams plays 10 games.

#1—Hunter Storey, captain, color Sand: Mike Sinnott, Kenny Morrell, Todd Kaplan, Todd Harmon, Lincoln McNutty, Carlos Marquez, Chris Abbott, John King, John Riley, Peter Watkins, Hugo Carnhuamaca, Lynette Watkins, Morgan Arritola, Susan Butler, Hallie Wilson, Lindsay Wilson and Jenifer Geny (18 players).

#2—Eric Hall, captain, Texas Orange: Ian Havlick, Eric Fagerstrom, Dominick Conti, Kipp Mills, Adam Tanous, Brian Smith, Dan Vandenheuvel, Travis Jones, Greg VanDerMeulen, Alberto Riveles, Don Baker, Ben Stahl, Siobahn Sutton, Naomi Goldberg, Megan Thomas, Nicole Campbell and Lindsay Ludwick (18).

#3—Casey Hanrahan, captain, Black: Jack Gilligan, Rian Timmons, Charles Friedman, Chatham Baker, Biche Rudigoz, Erica Anderson, Edward Albarran, Ian Sundby, John Seiller, Dan Hoffman, Cam Bouiss, Dwight Cole, Kyle Westmoreland, Meredith Stewart, Hannah Young, Angela Wahl, Sandy Letzing and Heidi Anderson (19).

#4—Brian Tierney, captain, Heliconia Pink: Reno Christino, Alex Crea, Simi Hamilton, John David Davidson, Cory Rutkowski, Hector Arias, Billy Ard, Chase Marston, Kate Elgee, Matt Fishman, Ed Grant, Lucio Mitma, Kate Barton, Ellen Ard, Corinne Ard, Lynn Chaldu and Katie Quaglia (18).

#5—Steve Dondero, captain, Military Green: Craig Maxwell, William Silva, Ciro Lima, Fred Bequin, Mark Bucknall, Rob King, Casey Finegan, Terry Diamond, Hannes Thum, Seth DeBoer, Tyler Vandenheuvel, David Anderson, Jessica Taggares, Lindsey Johnson, Kate Sparks, Kristian Cheatwood and Natalie Green (18).

#6—Casey Kelly/Tate Mills, captains, Safety Green: Matt Hansen, Steve Durkin, David Bien, Shaun Kelly, Jerry Englert, Hunter Reinking, Rian Ervin, Galen Webster, Kyle Livingston, J.T. Smith, Nick Smith, Toby Ripsom, Alexa Turzian, Grayson Palmer, Erika Hogan, Renae Spaulding and Danielle Travers (19).

#7—Brisa Ayub, captain, Orchid: Peter Stevenson, Taylor Rothgeb, Brian Ros, Jason Haase, Todd Dunham, Scott Vvono, Josh Glick, Joshua Bouman, Steve Brown, Jason Lynch, Dan Gilmore, David Bouman, Molly Brown, Charlotte Gourlay, Marlin Valdivia, Lindsey Woodcock and Lolly Greeninger (18).

#8—Irwin Sentilles, captain, Indigo Blue: Frank Stanton, John Campbell, Mike Stevens, Daymon Gray, Eric Dobbie, Andrew Church, Chris Ward, Tony Gray, Ash Higgins, Curt Martin, Bill Lange, J.P. McNeal, Erika Connelly, Maureen Thomas, Sara Lipton, Abbie Harris and Hilary Ward (18).

SEASON SCHEDULE (in general, each team scheduled for 10 games, playing each team once, and three teams twice)

Games on the Atkinson Park lower and upper fields in Ketchum; at the Wood River High School practice field in Hailey (across from the high school); and at the Sagewillow Farms (Community School) fields in Elkhorn.

WEDNESDAY, JUNE 16

5:30 p.m. #3 Hanrahan vs. #4 Tierney—Ketchum lower

5:30 p.m. #1 Storey vs. #2 Hall—Sagewillow

7:00 p.m. #5 Dondero vs. #6 Kelly/Mills—Ketchum lower

7:00 p.m. #7 Ayub vs. #8 Sentilles—Sagewillow

WEDNESDAY, JUNE 23

5:30 p.m. #2 Hall vs. #4 Tierney—Ketchum lower

5:30 p.m. #6 Kelly/Mills vs. #8 Sentilles—Sagewillow

7:00 p.m. #5 Dondero vs. #7 Ayub—Ketchum lower

7:00 p.m. #1 Storey vs. #3 Hanrahan—Sagewillow

WEDNESDAY, JUNE 30

5:30 p.m. #2 Hall vs. #3 Hanrahan—Ketchum lower

5:30 p.m. #4 Tierney vs. #5 Dondero—Sagewillow

7:00 p.m. #1 Storey vs. #8 Sentilles—Ketchum lower

7:00 p.m. #6 Kelly/Mills vs. #7 Ayub—Sagewillow

WEDNESDAY, JULY 7 (note different sites and game times)

5:30 p.m. #3 Hanrahan vs. #7 Ayub—Ketchum lower

5:45 p.m. #1 Storey vs. #5 Dondero—WRHS

7:00 p.m. #2 Hall vs. #6 Kelly/Mills—Ketchum lower

7:15 p.m. #8 Sentilles vs. #4 Tierney—WRHS

WEDNESDAY, JULY 14

5:30 p.m. #1 Storey vs. #6 Kelly/Mills—Ketchum lower

5:45 p.m. #2 Hall vs. #5 Dondero—WRHS

7:00 p.m. #7 Ayub vs. #4 Tierney—Ketchum lower

7:15 p.m. #8 Sentilles vs. #3 Hanrahan—WRHS

WEDNESDAY, JULY 21

5:30 p.m. #8 Sentilles vs. #5 Dondero—Ketchum lower

5:45 p.m. #1 Storey vs. #4 Tierney—WRHS

7:00 p.m. #2 Hall vs. #7 Ayub—Ketchum lower

7:15 p.m. #3 Hanrahan vs. #6 Kelly/Mills—WRHS

WEDNESDAY, JULY 28

5:30 p.m. #4 Tierney vs. #6 Kelly/Mills—Ketchum lower

5:45 p.m. #2 Hall vs. #8 Sentilles—WRHS

7:00 p.m. #3 Hanrahan vs. #5 Dondero—Ketchum lower

7:15 p.m. #1 Storey vs. #7 Ayub—WRHS

WEDNESDAY, AUGUST 4 (season picnic at Atkinson Park)

5:30 p.m. #1 Storey vs. #2 Hall—Ketchum lower

5:30 p.m. #3 Hanrahan vs. #4 Tierney—Ketchum upper

7:00 p.m. #7 Ayub vs. #8 Sentilles—Ketchum lower

7:00 p.m. #5 Dondero vs. #6 Kelly/Mills—Ketchum upper

WEDNESDAY, AUGUST 11

5:30 p.m. #6 Kelly/Mills vs. #8 Sentilles—Ketchum lower

5:30 p.m. #2 Hall vs. #4 Tierney——Sagewillow

7:00 p.m. #1 Storey vs. #3 Hanrahan—Ketchum lower

7:00 p.m. #5 Dondero vs. #7 Ayub—Sagewillow

WEDNESDAY, AUGUST 18 (final games of the season)

5:30 p.m. #3 Hanrahan vs. #7 Ayub—Ketchum lower

5:30 p.m. #1 Storey vs. #5 Dondero—Ketchum upper

7:00 p.m. #2 Hall vs. #6 Kelly/Mills—Ketchum lower

7:00 p.m. #8 Sentilles vs. #4 Tierney—Ketchum upper




 Local Weather 
Search archives:


Copyright © 2019 Express Publishing Inc.   Terms of Use   Privacy Policy
All Rights reserved. Reproduction in whole or in part in any form or medium without express written permission of Express Publishing Inc. is prohibited. 

The Idaho Mountain Express is distributed free to residents and guests throughout the Sun Valley, Idaho resort area community. Subscribers to the Idaho Mountain Express will read these stories and others in this week's issue.