Wednesday, June 15, 2005

2005 Coed Soccer League schedule


TEAMS, ROSTERS

There are 116 men and 66 women in this year's league.

1—Lime, Kurt Funkhouser, captain: Kimberly Brown, Pam Rudolph, Langely McNeal, Kelly Kipling, Kathy Morell, Jodi Meunier, Jenna Chiuppi, Frank Stanton, Morgan Brown, Harold Moniz, Dixon Mooseau, Mick Metzel, Luke Fostvedt, Kevin McCann, Tony Gray, Kenny Rudolph and Will Resko.

2—Tan, Jody Zarkos, captain: Rebecca Schwartzenberger, Jen King, Mandy Martineau, Kathleen Leo, Kelly Feldman, Katy Spaulding, Renae Spaulding, Jonathan Chitwood, Pete Ross, Brian Ross, Brian Tierney, Christopher Cook, Matthew Danziger, Aaron Thompson, Michael Leo, Salvatore Caredda, Graham Unger and Billy Ard.

3—Gold, Dien Toussaint, captain: Jennifer Rutherford, Erika Connelly, Wendy Pabich, Kathleen Histon, Tess O'Sullivan, Tristan Gralenski, Lilly Davies, Richard Whitelaw, Mike Leahy, Tim Graves, Jack Rutherford, Jim Remke, Xavier Beltran, Reno Christino, Adam Tanous, Josh Green, Jeremy Fryberger and Greg Boyer.

4—White, Katherine Rixon and Casey Finegan, co-captains: Britt Odesen, Robin Shaw, Lynette Kerns, Danielle Maniere, Charlotte Gourlay, Buffalo Rixon, Sean Murphy, Brian Emerick, Jeff Wagoner, Steve Walker, Slater Storey, Charles Friedman, Vico Rust, Pete Watkins, Baird Gourlay and Jess Kiesel.

5—Tangerine, Casey Mills, captain: Kate Giese, Molly Jones, Kipp Mills, Kate Mahoney, Kelly Medina, Raul Vandenberg, Jantzen Matzdorff, Gavin McNeal, Curt Martin, Matt Carlson, Zach Settle, Frank Medina, Troy Ruckman, Joe McNeal, Vic Vandenberg and Tate Mills.

6—Purple, Tizz Strachan Miller, captain: Nancy Ryan, Julie McGregor, Kristine Bretall, Lia Johnson, Jenni Conrad, Cary Morrell, Dave Cole, Paul Bergeron, Rian Timmons, Eric Anderson, Jano Wiedemann, Jason Lynch, Michael Spatzek, Josh Stanek, Paris Nicholson, Rob King and Andrew Sullivan.

7—Red, Mike Stevens, captain: Becky Brown, Caren Harris, Vesla Tonnessen, Gina Thomas, Casey Hanrahan, Norah Parkinson, Hector Arias, Dan Gilmore, John Kearney Sr., Ryan Campbell, Thayne Rolf, Eric Hall, David Seamons, Aaron Domini, John Kearney Jr., Mike Spaulding and John Campbell.

8—Gray, Josh Glick, captain: Kimmie Sesnon, Nicole Wark, Janis Gillette, Andrea Palm, Michelle Tews, Margo Ros, Ben Young, Manuel Serrato, Jerry Englert, Buffalo Lamb, Jim Taylor, Ted Dankanyin, Lucio Mitma, Doug Oplt, Ren Provey, Irwin Sentilles and Brian Ros.

9—Light Blue, Steve Dondero, captain: Cindy Jackson, Rosa Segura, Danielle Dorsch, Ashley Mardian, Lynn Chaldu, Brisa Ayub, Joslyn Dollar, Savio Lima, Greg Ballantyne, Jeff Whaley, Spencer Cordovano, William Silva, Kris Dondero, Ken Morrell, Dillon Witmer, Roman Rozy, Fredy Quispe and Ciro Lima.

10—Green, Siobhan Sutton, captain: Katie Rauch, Beth Rogers, Amy Anderson, Farrell Swain, Lolly Greeninger, Annie Stout, Stewart Sonneland, John Summers, Todd Kaplan, Brian Bailey, Don Baker, Mark Gasenica, Werner Morawitz, Rob Butterfield, Henry Ayala, Adam Swain and Josh Thornton.

----------------------------------------------------------------

SEASON SCHEDULE (in general, each team scheduled for 10 games, playing each team once)

Games on the Atkinson Park lower and upper fields in Ketchum; at South Valley Sports Complex (Wood River High School) in Hailey; and at the Sagewillow Farms (Community School) fields in Elkhorn.

WEDNESDAY, JUNE 15

5:30 p.m. Lime #1 (Funkhouser) vs. Purple #6 (Miller)—Ketchum lower

5:45 p.m. Gold #3 (Toussaint) vs. Gray #8 (Glick)—Sagewillow

7:00 p.m. Tan #2 (Zarkos) vs. Red #7 (Stevens)—Ketchum lower

7:15 p.m. White #4 (Rixon/Finegan) vs. Light Blue #9 (Dondero)—Sagewillow

FRIDAY, JUNE 17

6:00 p.m. Tangerine #5 (Mills) vs. Green #10 (Sutton)—Ketchum lower

WEDNESDAY, JUNE 22

5:30 p.m. Tan #2 (Zarkos) vs. Gray #8 (Glick)—Ketchum lower

5:45 p.m. White #4 (Rixon/Finegan) vs. Green #10 (Sutton)—Sagewillow

7:00 p.m. Gold #3 (Toussaint) vs. Light Blue #9 (Dondero)—Ketchum lower

7:15 p.m. Tangerine #5 (Mills) vs. Purple #6 (Miller)—Sagewillow

FRIDAY, JUNE 24

6:00 p.m. Lime #1 (Funkhouser) vs. Red #7 (Stevens)—Ketchum lower

WEDNESDAY, JUNE 29

5:30 p.m. Gold #3 (Toussaint) vs. Green #10 (Sutton)—Ketchum lower

5:45 p.m. Tangerine #5 (Mills) vs. Red #7 (Stevens)—Sagewillow

7:00 p.m. White #4 (Rixon/Finegan) vs. Purple #6 (Miller)—Ketchum lower

7:15 p.m. Lime #1 (Fryberger) vs. Gray #8 (Glick)—Sagewillow

FRIDAY, JULY 1—No games scheduled

WEDNESDAY, JULY 6 (some games change from Sagewillow to Hailey)

5:30 p.m. White #4 (Rixon/Finegan) vs. Red #7 (Stevens)—Ketchum lower

5:45 p.m. Lime #1 (Funkhouser) vs. Light Blue #9 (Dondero)—WRHS

7:00 p.m. Tangerine #5 (Mills) vs. Gray #8 (Glick)—Ketchum lower

7:15 p.m. Tan #2 (Zarkos) vs. Green #10 (Sutton)—WRHS

FRIDAY, JULY 8

6:00 p.m. Gold #3 (Toussaint) vs. Purple #6 (Miller)—Ketchum lower

WEDNESDAY, JULY 13

5:30 p.m. Tangerine #5 (Mills) vs. Light Blue #9 (Dondero)—Ketchum lower

5:45 p.m. Tan #2 (Zarkos) vs. Purple #6 (Miller)—WRHS

7:00 p.m. Lime #1 (Funkhouser) vs. Green #10 (Sutton)—Ketchum lower

7:15 p.m. Gold #3 (Toussaint) vs. Red #7 (Stevens)—WRHS

FRIDAY, JULY 15

6:00 p.m. White #4 (Rixon/Finegan) vs. Gray #8 (Glick)—Ketchum lower

WEDNESDAY, JULY 20

5:30 p.m. Lime #1 (Funkhouser) vs. Gold #3 (Toussaint)—Ketchum lower

5:45 p.m. Tangerine #5 (Mills) vs. Gray #8 (Glick)—WRHS

7:00 p.m. Tan #2 (Zarkos) vs. White #4 (Rixon/Finegan)—Ketchum lower

7:15 p.m. Purple #6 (Miller) vs. Light Blue #9 (Dondero)—WRHS

FRIDAY, JULY 22

6:00 p.m. Red #7 (Stevens) vs. Green #10 (Sutton)—Ketchum lower

WEDNESDAY, JULY 27

5:30 p.m. Purple #6 (Miller) vs. Red #7 (Stevens)—Ketchum lower

5:45 p.m. White #4 (Rixon/Finegan) vs. Light Blue #9 (Dondero)—WRHS

7:00 p.m. Lime #1 (Funkhouser) vs. Tan #2 (Zarkos)—Ketchum lower

7:15 p.m. Gray #8 (Glick) vs. Green #10 (Sutton)—WRHS

FRIDAY, JULY 29

6:00 p.m. Gold #3 (Toussaint) vs. Tangerine #5 (Mills)—Ketchum lower

WEDNESDAY, AUGUST 3 (all games rest of the season at Atkinson Park)

5:30 p.m. Light Blue #9 (Dondero) vs. Green #10 (Sutton)—Ketchum lower

5:30 p.m. Red #7 (Stevens) vs. Gray #8 (Glick)—Ketchum upper

7:00 p.m. Gold #3 (Toussaint) vs. White #4 (Rixon/Finegan)—Ketchum lower

7:00 p.m. Lime #1 (Funkhouser) vs. Tangerine #5 (Mills)—Ketchum upper

FRIDAY, AUGUST 5

6:00 p.m. Tan #2 (Zarkos) vs. Purple #6 (Miller)—Ketchum lower

WEDNESDAY, AUGUST 10

5:30 p.m. Gold #3 (Toussaint) vs. Green #10 (Sutton)—Ketchum lower

5:30 p.m. Tan #2 (Zarkos) vs. Tangerine #5 (Mills)—Ketchum upper

7:00 p.m. Purple #6 (Miller) vs. Gray #8 (Glick)—Ketchum lower

7:00 p.m. Red #7 (Stevens) vs. Light Blue #9 (Dondero)—Ketchum upper

FRIDAY, AUGUST 12

6:00 p.m. Lime #1 (Funkhouser) vs. White #4 (Rixon/Finegan)—Ketchum lower

WEDNESDAY, AUGUST 17

5:30 p.m. Lime #1 (Funkhouser) vs. Red #7 (Stevens)—Ketchum lower

5:30 p.m. White #4 (Rixon/Finegan) vs. Tangerine #5 (Mills)—Ketchum upper

7:00 p.m. Gold #3 (Toussaint) vs. Tan #2 (Zarkos)—Ketchum lower

7:00 p.m. Purple #6 (Miller) vs. Green #10 (Sutton)—Ketchum upper

FRIDAY, AUGUST 19

6:00 p.m. Gray #8 (Glick) vs. Light Blue #9 (Dondero)—Ketchum lower




 Local Weather 
Search archives:


Copyright © 2021 Express Publishing Inc.   Terms of Use   Privacy Policy
All Rights reserved. Reproduction in whole or in part in any form or medium without express written permission of Express Publishing Inc. is prohibited. 

The Idaho Mountain Express is distributed free to residents and guests throughout the Sun Valley, Idaho resort area community. Subscribers to the Idaho Mountain Express will read these stories and others in this week's issue.